SON TV

Yargıda Birlik’ten mağdur hakime destek

İstanbul’da hasta yakını bir hâkim, kardeşini muayene eden doktor tarafından hakarete maruz kaldığı iddiasıyla doktordan şikayetçi olmuş, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştı. Söz konusu olayın ardından sosyal medyada hakim hakkında dolaşan asılsız iddialar üzerine Yargıda Birlik Derneğinden açıklama geldi. Açıklamada, sosyal medya ortamında gerçek dışı haberlerle olayın mağduru olan hakimin yıpratılmaya çalışıldığına dikkat çekildi ve dernek olarak konunun takipçisi olunacağı belirtildi.

Yargıda Birlik’ten mağdur hakime destek

İstanbul’da hasta yakını bir hâkim, hasta kardeşini muayene eden doktor tarafından kendisini ayakta dinlemediği gerekçesiyle azarlandığını iddia etmişti. Hakim, hakarete maruz kaldığı iddiasıyla doktordan şikayetçi olunca Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmıştı.

Konuya ilişkin Yargıda Birlik Derneği’nden hakime destek açıklaması geldi. Açıklamada, Hakimin, tartıştığı doktoru karakola getirttiği yönünde yapılan haberlerin asılsız olduğuna dikkat çekilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Bahsi geçen olayda adı geçen doktor tarafından, hasta refakatçisi olarak hastasının yanında bulunan bir hakim kadına, refakatçi yatağının kapatılmadığı ve doktor konuşurken ayağa kalkması gerektiği ileri sürülerek, hakaret ve aşağılayıcı ibareler içeren cümleler kullanıldığının tutanaklara yansıdığı, hakim kadının şikayet hakkını kullanması üzerine Başsavcılıkça olayın tüm ayrıntılarıyla soruşturulduğu, Başsavcılığın resmi açıklamaları dışındaki açıklama, sosyal medya paylaşımı ve haberlere itibar edilmemesi, sosyal medya ortamında gerçek dışı haberlerle olayın mağduru olan hakimin yıpratılmaya çalışıldığı, Dernek olarak konunun takipçisi olunacağı hususları, kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunulur.”