SON TV

Yargıda Terkinler çetesi depremi

İnegöl’de çökertilen Terkinler çetesi ile irtibatı sebebiyle gözaltına alınan HSK eski Şube Müdürünün ardından 3 yargı mensubu daha çete ile olan irtibatı sebebiyle açığa alındı. Açığa alınan bir kişinin görevi şaşırttı.

Yargıda Terkinler çetesi depremi

Bursa’nın İnegöl ilçesi merkezli 4 ilde düzenlenen, İl Jandarma Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı’na bağlı 450 jandarma personelinin katıldığı operasyonlarda, çok sayıda silah, çek, senet, 6 milyar TL değerinde gayrimenkul ve 31 şirkete el konulmuştu.

“Terkinler Çetesi” olarak bilinen suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 35 şüpheli arasında, Hâkimler ve Savcılar Kurulu’nda Şube Müdürü iken kısa süre önce başka bir göreve sürülen İ.H.E de bulunuyordu.

16 şüpheli ile birlikte çıkarıldığı İnegöl Adliyesi’nde tutuklanan İH.E. Bursa Kapalı Cezaevi’nde üzücü şekilde intihar etti.

İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Soruşturma kapsamında suç örgütü ile irtibatı olduğu iddia edilen biri daire başkanı 3 yargı mensubu hakkında Hakimler ve Savcılar Kurulu(HSK) tarafından işlem yapıldı. HSK 2. Dairesi, Adalet Bakanlığı’nda daire başkanı olan isimin de aralarında olduğu 3 yargı mensubunu açığa aldı. HSK’nın söz konusu isimler hakkında idari soruşturma başlattığı belirtiliyor.