SON TV

Yargıtay üyeleri arasında şehit Erdoğan’ın eşi de yer aldı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), Yargıtay'da boşalan üyeliklerin yerine yeni üyelerin belirlenmesi için Genel Kurul'da bir araya geldi. Buna göre Genel Kurul'da Yargıtay'a 10 yeni üye seçildi. Yargıtay üyesi seçilen Ankara BAM Daire Başkanı Emine Erdoğan'ın İdlib harekat bölgesinde rahatsızlanarak şehit olan 47'nci Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Sezgin Erdoğan’ın eşi olduğu öğrenildi.

Yargıtay üyeleri arasında şehit Erdoğan’ın eşi de yer aldı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), Yargıtay’da boşalan üyeliklerin yerine yeni üyelerin belirlenmesi için Genel Kurul’da bir araya geldi. Buna göre Genel Kurul’da Yargıtay’a 10 yeni üye seçildi. Yargıtay’da son dönemde 21 üye emekliliğe ayrıldı. Yargıtay Başkanlığı, 21 üyenin emekliliğe ayrılmasını Adalet Bakanlığı’na bildirdi. Hakimler ve Savcılar Kurulu’da, ceza ve hukuk dairelerindeki boşalan üyeliklerin yerine yeni üyelerin belirlenmesi için bugün Genel Kurul toplantısı gerçekleştirdi

10 ÜYE SEÇİLDİ
HSK Genel Kurulunda görüşülen ve Yargıtay’da görev süresi sona eren 21 üyenin yerine 10 üye belirlendi. Yargıtay’ın yeni üyeleri, Ankara BAM Daire Başkanı Döndü Deniz Bilir, HSK Kurul Başmüfettişi Necmi Apaydın, Ankara Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Deniz Gül, Adalet Bakanlığı Yüksek Müşaviri Alpaslan Azapağası, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Sırrı Topluyıldız, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Ali Murat Soylu, HSK Teftiş Kurulu Başkanı Abdullah Alacahan, Adana BAM Daire Başkanı Nurullah Bodur, Ankara BAM Üyesi Emine Erdoğan ve Anayasa Mahkemesi Raportörü Hamit Yelken oldu.

YARGITAY ÜYELERİNDEN BİRİ ŞEHİT EŞİ
Yargıtay üyesi seçilen Ankara BAM Daire Başkanı Emine Erdoğan’ın İdlib harekat bölgesinde rahatsızlanarak şehit olan 47’nci Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Sezgin Erdoğan’ın eşi olduğu öğrenildi.

Şehit Tuğgeneral Sezgin Erdoğan