SON TV

Yargıtay’da yılın kulisinde ikinci perde! İşte sekreterine mesaj atan Yargıtay üyesi

SON TV olarak, “Yargıtay’da yılın kulisi” başlığıyla bir Yargıtay üyesinin sekreterine whatsapp’tan “Bana neden soğuk davranıyorsun” ifadelerini kullanarak mesaj attığını açıklamıştık. Haberin yapıldığı günden beri Yargıtay kulisleri hareketliliğini korurken, bu Yargıtay üyesinin kim olduğunu, hangi daire de görev yaptığını araştırdık. SON TV, sekreterine mesaj atan ismi açıklıyor. İşte o isim..

Yargıtay’da yılın kulisinde ikinci perde! İşte sekreterine mesaj atan Yargıtay üyesi

Yargıtay, özellikle yeni yerleşkesine taşındıktan sonra fiziksel şartların iyileştirilmesiyle çalışmalarını hızlandırdı. Devam eden çalışmalar, adli tatilin yaklaşması ve dairelerin hedef dosya sayısına ulaşması için daha da yoğunlaşmaya başladı. Bir yandan çalışmalar devam ederken, bir yandan da Yargıtay kulisleri hareketini hiç yitirmiyor.

YARGITAY KORİDORLARINDA O CÜMLELER FISILDANIYOR

SONTV, Yargıtay camiasının diline düşen ve koridorlarda fısıl fısıl herkesin konuştuğu bir iddiayı araştırdı. Kulislerde konuşulanlara göre, evli bir Yargıtay üyesi sekreterine, “Bana neden soğuk davranıyorsun” ifadelerini kullanarak mesaj atmıştı.

O MESAJIN SAHİBİ KİM?

Yargıtay’ın amiral gemisi denebilecek, en yoğun, en kritik hukuk veya ceza dairelerinden birinde yaşanan olayın detaylarında ise çarpıcı ayrıntılar yer aldı. Söz konusu olayın mağduru sekreter F.’nin, kendisine atılan bu hadsizce mesaj üzerine daire başkanına gittiği ve izne ayrılmak istediğini söylediği ortaya çıktı. Bütün Yargıtay bu bilgiyle çalkalanırken, mesajın sahibinin kim olduğu merak konusu oldu. SON TV olarak bu üyenin hukuk dairesinde mi yoksa ceza dairesinde mi görev yaptığını araştırdık.

İŞTE O İSİM

Yaşanan olayların ardından bütün Yargıtay, sekreteri F.’ye mesaj atan Yargıtay üyesini merak ederken, SON TV olarak o isme ulaştık. Sekreteri F.’ye mesaj atan Yargıtay üyesinin ceza dairelerinde görev yapan H.K. olduğu öğrenilirken, H.K.’nın apar topar emekliliğe ayrıldığı bilgisine ulaşıldı.