SON TV

BAKAP’tan Yemen hamlesi

BAKAP’tan Yemen hamlesi

BAKAP ve HAYRAT iş birliği ile organize edilen Yemen Hayır Çorbası programına ilgi büyük oldu.

Başakşehir Gençlik ve Kadın Platformu ve HAYRAT iş birliği çerçevesinde organize edilen Yemen Hayır Çorbası programında Yemen’deki müslümanlara yardım eli uzatıldı.

YEMEN’E YARDIM ELİ

Başakşehir’den uzatılan bu yardım eli programına çok sayıda önemli isim katıldı. Bu isimler şu şekilde: AK Parti 22. Dönem Sinop Milletvekili Cahit Can, AK Parti 22. Dönem Tokat Milletvekili Resul Tosun, HAYRAT Vakıf Başkan Yardımcısı Ekrem Semiz, Şevkat Vakfı Kurucuları’ndan Nurzan İshakoğlu, Şevkat Vakfı Kurucularından Sıdıka Elmalı ve Zehra Taksarı…

Yemen için Hayır Çorbası organizasyonuna ortak kuruluşlar arasında ise şu isimler yer aldı: ACİL DER BAŞEDER, BEYAZGÜL DERNEĞİ, ERDEMLİ NESİLLER DERNEĞİ, HAYRAT VAKFI, İNSAN MEDENİYET RAHMET BAŞAKŞEHİR, MUTLU YUVA DERNEĞİ, ÖNCE İNSAN DERNEĞİ, KADIN SAĞLIKÇILAR KASAD DERNEĞİ…

BÜYÜK ALKIŞ ALDI

Programda büyük emeği geçen BAKAP Başkanı Zuhal Öztürk salonda büyük alkış alan isimlerdendi…

BAŞKAN’A DESTEK TEŞEKKÜRÜ

Ayrıca program kapsamında Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sebahattin Kayas’a destek ve katkılarından teşekkür edildi.

Başakşehirliler’in 620 kişi ile ilgisinin yoğun olduğu programda sadece çorba ve börek ikram edildi.

BAKAP Başkanı Zuhal Öztürk konuşmasında; “Bugün bu sofraları sizlere donatabilirdik. Lakin Yemen’deki açlığa dikkat çekmek afına ikramımız çorba ve börek oldu. Kuran-ı Kerim’de Munafikun Suresinde ‘Size verdiklerimizden dağıtınız’ ayeti ile Rabbimiz’in emrine sier icabet edip buralara geldiniz. Bugün bu yaptığınız hayırlar Allah katında makbul, rabbimin huzurunda hoşsunuz” sözleriyle gelen konuklara teşekkür etti.