SON TV

Yıldız Tilbe’den Yeni Zelanda saldırısı ardından Ayasofya mesajı!

Yıldız Tilbe, Yeni Zelanda'da meydana gelen terör saldırısı ardından sosyal medya hesabından teröristin manifestosunda yer alan Ayasofya ile ilgili açıklamalarda bulunarak ibadete açılmasını istedi.

Yıldız Tilbe’den Yeni Zelanda saldırısı ardından Ayasofya mesajı!

Yeni Zelanda’da dün meydana gelen hain terör saldırısı ardından müslümanlara yönelik katliamı gerçekleştiren teröristin manifestosu ortaya çıkmış, terörist bu manifestoda İstanbul’da bulunan Ayasofya ile ilgili “Ayasofya minarelerden kurtulacak ve Konstantinapol hak edildiği gibi tekrar Hristiyan şehri olacak” sözleri büyük tepkiye neden olmuştu.

Bu tepkilerden biri de ünlü şarkıcı Yıldız Tilbe’den geldi. Yıldız Tilbe sosyal medya hesabı üzerinden Ayasofya’nın ibadete açılmasını istedi. Tilbe sosyal medya hesabı üzerinden şunları söyledi:

“AYASOFYA’YA SAHİP ÇIKALIM”

“Fatih Sultan Mehmet boşuna mı cami yaptı orayı? Ayasofya’nın ibadete kapalı tutulması İstanbul’a sahip çıkamamaktır, sahibi olmayan yere göz diken çok olur, Ayasofya’ya sahip çıkalım.

“AYASOFYA İÇİN İZİN Mİ ALACAĞIZ?”

Ayasofya’nın öyle kapalı kalması için hiçbir sebep yok, fakat ibadete açılması için başta Fatih Sultan Mehmet’in vasiyeti ve Müslüman aleminin isteği ve bir sürü sayamadığım nedenden dolayı ibadete açılmalı. Açılsın, izin mi alacağız?

“BÜTÜN ŞEHİTLERİN RUHU ŞAD OLUR”

Valla bak büyük bir törenle açalım, bütün ülkelerin büyükleri gelsin yemekler dağıtılsın, Kur’an-ı Kerim okunsun çok güzel olur, bütün Osmanlı’nın ve gelmiş geçmiş bütün vatan şehitlerinin ruhu şad olur.

“DUA EDEN İNSANLARA SALDIRAN, İNSAN OLAMAZ”

Allah, Yeni Zelanda’da şehit edilenlere rahmet eylesin. Hangi dinde olursa olsun bir insanın, en savunmasız anı dua ederkendir, Allah’ın evinde, Allah’ın huzurunda, dua anında saldıranlar hiçbir dine mensup olamazlar ve insan değillerdir.

Ben herhangi biri olarak, dünyanın öbür ucunda birinin canlı yayın yaparak bir camideki savunmasız insanları katletmesine ve dünyanın öbür ucundan ülkemize dönüp Ayasofya’yı geri alıcaz sizi de halledicez demesinden bunu anlıyorum.”

0/5 (0 Reviews)