SON TV

YKS’ye girecekler dikkat: Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü açık olacak!

YKS’ye girecekler dikkat: Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü açık olacak!
  • Yaşam
  • 05 Haziran 2020 11:34

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün Twitter hesabından YKS’ye girecek öğrencilere yönelik son dakika açıklaması yapıldı.

Kurum tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek olan öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı başvurularının alınması amacıyla tüm il ve ilçe nüfus müdürlükleri 6 Haziran Cumartesi günü 10.00-17.00 saatleri arasında açık bulundurulacaktır.

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 6 Haziran Cumartesi günü 15 yaşını tamamlayanların kendileri ile birlikte ana, baba, veli veya vasisi; T.C. kimlik kartı başvurusunda bulunmakla sınırlı olmak, sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla, sınava başvurulduğunu gösterir fotoğraflı belge ile 10.00-17.00 saatleri arasında sokağa çıkabileceklerdir.

Öğrencilerimizin mağdur olmaması için başvurudan önce T.C. kimlik kartı bedellerinin PTT, anlaşmalı bankalar ya da interaktif vergi dairesi (https://ivd.gib.gov.tr) adresinden yatırılması ve son altı ayda çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf ile bulundukları yer il veya ilçe nüfus müdürlüklerine randevusuz olarak müracaat etmeleri kamuoyuna saygıyla duyurulur.”