SON TV

YÖKDİL sınav sonuçları açıklandı! YÖKDİL sonucu sorgulama

Yükseköğretim tarihinde ilk "alana özgü dil sınavı" olan YÖKDİL sınavının sonuçları açıklandı. Adaylar sınavın sonuçlarını "https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/" adresinden öğrenebilecek

YÖKDİL sınav sonuçları açıklandı! YÖKDİL sonucu sorgulama

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile 22 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilen, kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adayların katılım sağladığı beşinci YÖKDİL sınavının sonuçları açıklandı.

Yükseköğretim tarihinde ilk “alana özgü dil sınavı” olan ve beşincisi düzenlenen Yüksek öğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavının sonuçları açıklandı. YÖK tarafından yürütülen sınavın sonuçlarını adaylar, “https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/” adresinden öğrenebilecek.

Yüksek öğretim kurumlarında lisansüstü eğitim, TUS, DUS, EUS ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adayların katılım sağladığı YÖKDİL’in sonuçları açıklandı. Adaylar sonuçlarını “https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/” adresinden gerekli bilgileri girerek görebilecek.

Sınav sonuç itirazları ne zaman yapılacak?

Sınav sonuç itirazları 15 – 19 Ekim 2018 tarihleri arasında, YÖKDİL Sınavı Kılavuzunda belirtilen usulde yapılabilecektir.

YÖKDİL SONUCUNU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ