SON TV

YSK Başkanlığına Ahmet Yener seçildi

Yargıtay ve Danıştay kontenjanından Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyeliğine seçilen 5 üye yemin ederek göreve başladı. Ayrıca yapılan oylama sonrasında YSK Başkanlığına Ahmet Yener seçildi.

YSK Başkanlığına Ahmet Yener seçildi

Yüksek Seçim Kurulunda (YSK) 5 üyenin görev süresi sona erdi. YSK üyeliği için görev süresi dolanların yerine Danıştay’dan 2, Yargıtay’dan ise 3 üye seçildi. Bu kapsamda, Yargıtay’dan 8. Hukuk Dairesi üyesi Feyzi Eroğlu, 10. Ceza Dairesi üyesi Talip Bakır ve 12. Hukuk Dairesi üyesi Serdar Mutta ile Danıştay’dan Ali Çopur ve İsmail Kalender YSK üyeliğine seçilen isimler oldu.

Yargıtay’dan üyeliğe seçilen Feyzi Eroğlu, Talip Bakır ve Serdar Mutta ile Danıştay’dan seçilen Ali Çopur ve İsmail Kalender için YSK’da yemin töreni düzenlendi. Kurul üyeliğine seçilen 5 yeni üye yemin ederek göreve başladı.

Yemin töreni sonrasında görev süresi devam eden üyeler Ahmet Yener, Mahmut Akgün, Ekrem Özübek, Orhan Usta, Ali Ürker ve Battal Öğüt ile yeni seçilen üyeler Feyzi Eroğlu, Talip Bakır, Serdar Mutta, Ali Çopur ve İsmail Kalender arasında YSK başkan ve başkanvekilliği için seçim yapıldı. Yapılan seçimde YSK Başkanlığına Ahmet Yener seçildi.

YSK eski Başkanı Muharrem Akkaya ile üyeler Kürşat Hamurcu, Cengiz Topaktaş, Erhan Çiftçi ve Yunus Aykın’ın görev süreleri ise bugün itibarıyla yeni üyelerin yemin etmesiyle sona erdi.