SON TV

Yüksek Yargı mensupları yemekte buluştu

Yüksek Yargı mensupları yemekte buluştu
  • Yaşam
  • 10 Haziran 2021 16:14

Yüksek Yargı mensupları tarafından her ay düzenlenen ve farklı kişilerin ev sahipliğindeki yemeğin Haziran ayındaki ev sahibi Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Muharrem Akkaya oldu. Yemeğe, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye Büyük Millet Meclis eski Başkanları ve Yüksek Mahkeme Başkanları katıldı.

Yüksek Yargı mensuplarınca her ay Hakimevi’nde düzenlenen ve sırasıyla farklı Yüksek Yargı organlarının organize ettiği yemeğin Haziran ayındaki ev sahibi Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Muharrem Akkaya oldu. Hakimevi’nde düzenlenen ve organizasyonunu her ay sırasıyla farklı Yüksek Yargı organlarının yaptığı yemeğe, TBMM eski Başkanları Binali Yıldırım, İsmet Yılmaz, Cemil Çiçek, Mehmet Ali Şahin, İsmail Kahraman ve Bülent Arınç, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Yargıtay Birinci Başkanı Mehmet Akarca, Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Sayıştay Başkanı Ahmet Baş, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Muharrem Akkaya, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Vali Seyfullah Hacımüftüoğlu, TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu, HSK Başkanvekili Mehmet Akif Ekinci ile Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir katıldı.

ŞENTOP KATILAMADI

Ayrıca, TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un, daha önceki yemeklerde bulunduğu, ancak Cumhurbaşkanlığındaki bir programdan dolayı Haziran ayındaki yemeğe katılamadığı öğrenildi.