SON TV

Ziya Selçuk’tan ‘Okullar açılmasın’ söylemlerine tepki

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılmaması gerektiğini savunanlara maske, mesafe ve tedbirlerin önemini hatırlattı. Bakan Selçuk, herkesin 18 milyon öğrencinin sorumluluğunu omuzlamasını, tedbirlere uymasını istedi.

Ziya Selçuk’tan ‘Okullar açılmasın’ söylemlerine tepki

Yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele nedeniyle 2019-2020 Eğitim – Öğretim Dönemi 16 Mart’tan itibaren dijital platformda sürmüş, 19 Haziran’da ise sona ermişti.

Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu ile yapılan istişareleri doğrultusunda 2020-2021 Eğitim – Öğretim Döneminin yüz yüze eğitim şeklinde yapılabileceği kararını açıklamıştı. Okullarda alınacak tedbirlerin yanı sıra öğretmen ve velilere de görev düştüğünü ifade eden Bakanlık, yeni eğitim – öğretim yılının 31 Ağustos’ta başlayacağını kaydetmişti.

Sokağa çıkma ve seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasının ardından sıcak havalarla birlikte oluşan rehavetle, koronavirüse karşı mücadele tedbirlerine yeterince uyulmaması nedeniyle son günlerde koronavirüs vakalarında artış görülmeye başlandı.

“18 MİLYON ÖĞRENCİNİN SORUMLULUĞU HERKESİN OMZUNDA”

Vakalardaki artışın yanı sıra dezenformasyona yönelik yalan haber ve bilgi kirliliği de vatandaşları endişeye sevk etti. Birçok vatandaş, okulların açılmaması gerektiğini savunurken yanıt Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan geldi.

Bakan Selçuk, resmi Twitter hesabından “Okullar açılmasın” söylemlerine tepki gösterdi.