SON TV

AK Parti Ankara’da 25 ilçe için il seçim kuruluna başvuracak

AK Parti Genel Sekreteri Şahin, Ankara'da 25 ilçe için il seçim kuruluna başvuracaklarını açıkladı.

AK Parti Ankara’da 25 ilçe için il seçim kuruluna başvuracak

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, 31 Mart yerel seçimlerle ilgili Ankara’daki itiraz sürecine yönelik açıklama yaptı.

Şahin, “Ankara’da Mehmet Özhaseki’nin oyu bin 805 arttı. 25 ilçede il seçim kuruluna itiraz edeceğiz” dedi.

Şahin’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Seçime Cumhur İttifakı’nın AK Partili adayı olarak giren Sayın Mehmet Özhaseki’nin oyları bin 805 arttı. Bu, bizim beklentilerimizi karşılamaktan uzak bir sonuç. Bu nedenle hukuki süresi içinde bugün ve yarın Ankara İl Seçim Kurulu Başkanlığı’na yeniden müracaatlarımızı gerçekleştireceğiz.

Ankara’da 25 ilçenin 25’inde yeniden il seçim kuruluna müracatımızı gerçekleştirmiş olacağız. Bize düşen ortaya çıkacak sonucu hüsn-ü kabul ile karşılamak olacaktır. Bizim amacımız hukuki süreçlerin sağlıklı bir şekilde işlemesine katkı sağlamaktır. Kuyumcu titizliğiyle çalışmaları sürdürmeye devam edeceğiz.

İtiraz üzerine CHP’li aday lehine de ilerleme söz konusu. 666 oyluk bir artış söz konusu oldu. Aradaki fark 1139 oy lehimize azalmış oldu. Birçok şehirde belediye meclis üyeliklerinde bariz üstünlüğümüz söz konusu. Anacımız Ankara’ya yakışık şekilde yönetilmesidir, belediye meclisi üyelerimiz görevini hakkıyla yapacaktır.

Hukuki süreçlerle ilgili çalışmaları yoğunlaştırmış durumdayız. Seçimden sonraki ilk MKYK toplantısının 12 Nisan Cuma gerçekleşmesi yönünde.

En büyük talebimiz bütün oyların yeniden sayılmasına dönüktür.

ETİKETLER: