SON TV

Cumhuriyet Savcısı ve eşine saldıran magandalara dava!

İstanbul Adliyesi'nde görev yapan Cumhuriyet Savcısı, trafik magandalarının saldırısına uğradı. Yaralanan savcıya saldıran şüpheliler tutuklanırken haklarında 3’er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Cumhuriyet Savcısı ve eşine saldıran magandalara dava!

Trafik magandaları terör estirmeye devam ediyor. En ufak bir tartışmada kaba kuvvete başvuran magandalar, bu kez bir Cumhuriyet Savcısını mağdur etti. Magandaların saldırısına uğrayan Cumhuriyet Savcısı eşinin yanında darp edildi.

İddiaya göre olay şöyle gelişti: İstanbul Çağlayan Adalet Sarayı’nda görev yapan Cumhuriyet Savcısı O.E., 28 Eylül 2018 günü saat 23:00 sıralarında eşi ile birlikte Çağlayan Mahallesi Taşocağı Caddesi üzerinde özel aracıyla seyir halindeydi… Trafiği kilitleyen ve kendisine yol vermeyen bir araç sürücüsüyle tartışan Cumhuriyet Savcısı O.E., araçta bulunan iki kişinin saldırısına uğradı.

İLK SON TV DUYURMUŞTU! CUMHURİYET SAVCISINA MAGANDA SALDIRISI – TIKLAYIN

KÜFÜRLÜ, YUMRUKLU SALDIRI

Önce sözle sataşan iki şahıs daha sonra savcının kullandığı araca yöneldi ve aracın kapısını açarak küfürler eşliğinde fiziki saldırıda bulundu. Saldırı sırasında başka bir şahıs da gelerek savcıya ve eşine hakaret etmeye başladı. Yumruklu saldırı sonucu kulağından yaralanan Savcı O.E., E.K. ve Ö.K. isimli saldırganlardan şikâyetçi oldu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nda yürütülen soruşturma kapsamında şüpheliler karakoldaki ilk ifadeleri ardından mevcutlu şekilde adliyeye sevk edildi.

TUTUKLANDILAR

Şüpheliler sorgularında, hastaları olduğu için cadde üzerinde sağ şeritte beklediklerini, bu sırada savcı olduğunu bilmedikleri kişi ile tartışma çıktığını, darp olayına karışmadıklarını iddia ettiler. Cumhuriyet Savcısı’na saldıran üç şüpheli savcılıktaki işlemleri ardından tutuklamaya istemiyle sevk edildi. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce şüphelilerden ikisi tutuklanarak cezaevine gönderilirken, bir şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

SALDIRGANLARA DAVA

Olayla ilgili yürütülen soruşturma geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Dosya uzlaşma büroya gönderildi. Savı O.E., saldırganları affetmedi. Savcılık tarafından üç şüpheli hakkında iddianame düzenlendi.  Savcı O.E. ve eşi E.E.’nin müşteki olarak yer aldığı iddianamede, şüpheliler Ö.K. ve E.K.’nin, “Yaralama ve hakaret “ suçundan 3’er yıla, N.G. hakkında ise, “Hakaret” suçu kapsamından 2,5 yıla kadar hapis cezaları istendi.

ETİKETLER: