SON TV

Diriliş Ertuğrul 140. yeni bölüm fragmanı yayınlandı! Savaş başlıyor… (Diriliş Ertuğrul 139. son bölüm izle)

Diriliş Ertuğrul 139. son bölümün ardından 140. yeni bölüm fragmanı da yayınlandı. Diriliş Ertuğrul 139. son bölümde; Alıncak, Ertuğrul'un adaleti yeniden sağlaması ile yalnız kalıyor. Alıncak vakit kaybetmeden Ertuğrul'dan intikam almak için harekete geçiriyor. Süleyman önce işkence görüyor sonra da öldürülüyor. Süleyman'ın acısı Kayı Obası'na kor gibi düşüyor. Ertuğrul, Selcan'dan özür diliyor ama Selcan yas değil intikam vakti olduğunu söylüyor. Diriliş Ertuğrul 140. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Diriliş Ertuğrul 139. son bölümde başka neler yaşandı? İşte Diriliş Ertuğrul 139. son bölüm ve 140. yeni bölüm fragmanı...

Diriliş Ertuğrul 140. yeni bölüm fragmanı yayınlandı! Savaş başlıyor… (Diriliş Ertuğrul 139. son bölüm izle)

Diriliş Ertuğrul son 139. Bölümde sandık açılıyor. Diriliş Ertuğrul 140. yeni bölüm fragmanı izleyicisiyle buluştu. Diriliş Ertuğrul 140. bölüm fragmanı izleyicisini şoke etti. Diriliş Ertuğrul 139. son bölümü full tek parça haberimizden izleyebilirsiniz.

Diriliş Ertuğrul’un 139. son bölümünün yayınlanmasının ardından 140. yeni bölüm fragmanı ekrana geldi.

TRT1 ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul’un 140. yeni bölüm fragmanında şok gelişme yaşanıyor. Sevilen dizi Diriliş Ertuğrul 139.bölümde Söğüt’ü ve uç beyliğini yitirmesinin yanında en yakın adamı Yınal’ı kaybeden Beybolat’ın yeni oyunu ne olacak? Sevilen dizi her Çarşamba reyting rekoru kırıyor. Sevilen dizi Diriliş Ertuğrul son bölümde Dragos hem Keykavus’u hem de sandığı almak için saldırıya geçiyor. Dragos adamlarını gönderiyor, kendi de uzaktan olanları izliyor. Diriliş Ertuğrul 139.bölümde Olayları dışarıdan izleyen Dragos, eski sultanı tanımış ve onu kaçırmak için Moğol askerlerini öldürmüştü. İşte merak edilen Diriliş Ertuğrul 140.yeni bölüm fragmanı ve son bölümde yaşananlar…

Diriliş Ertuğrul 140. yeni bölüm fragmanı izleyicisini şoke etti. Diriliş Ertuğrul son 139. Bölümde sandık açılıyor. Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanları ve son bölümde yaşananlar merak ediliyor. TRT1’in fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul izleyicisini ekran başına kilitliyor. Sevilen dizi her Çarşamba reyting rekoru kırıyor. Sevilen dizi Diriliş Ertuğrul son bölümde Dragos hem Keykavus’u hem de sandığı almak için saldırıya geçiyor. Dragos adamlarını gönderiyor, kendi de uzaktan olanları izliyor. Ertuğrul ve Alıncak arasında kendilerine bir yol çizmeye çalışan Dragos ve adamları elde ettikleri sandıktan ne öğrenecek? Peki Diriliş Ertuğrul son bölümde neler oldu? İşte Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı ve son bölümde yaşananlar… Diriliş Ertuğrul 140.Bölüm fragmanı sitemizde yayınlanmıştır. TRT 1 ekranlarında büyük beğeniyle izlenen Diriliş Ertuğrul dizisinin yeni bölümü 20 Mart Çarşamba akşamı saat 20.00 itibariyle sizlerle.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 140. YENİ BÖLÜM FRAGMANI

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 139. SON BÖLÜMDE NELER YAŞANDI? BÖLÜM ÖZETİ

Dragos hem Keykavus’u hem de sandığı almak için saldırıya geçiyor. Dragos adamlarını gönderiyor, kendi de uzaktan olanları izliyor. Keykavus ellerindeki bağdan kurtulmaya çalışırken Dragos’un adamları sandık ve Keykavus’u ele geçiriyor. Ancak hiç beklemedikleri ve zafere ulaştıklarını sandıkları anda Beybolat ve adamları geliyor. Moğol kılığında çarpışmanın ortasına giren Ertuğrul’un adamları sultanı alıp kaçıyorlar. Beybolat pusuya düşürüldüklerini anlıyor ama yetişemiyorlar. Bamsı geri dönerek İnal’ın canını alıyor. Beybolat acı içinde İnal’ın ölüm anına tanıklık ediyor.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 139. SON BÖLÜM İZLE

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 139. BÖLÜMDE NELER OLDU?

Olayları dışarıdan izleyen Dragos, eski sultanı tanımış ve onu kaçırmak için Moğol askerlerini öldürmüştü. Moğollar’a yardıma gelen Beybolat ve askerleri Dragos’un adamlarıyla uğraşırken Turgut, Bamsı ve Alpler Sultan Keykavus’u kaçırmış Beybolat’ın baş alpı Yınal’ı ve Komutan Alıncak’ın baş nökeri Subutay’ı öldürmüştü.

Tüm bu olaylar sırasında Ertuğrul Bey ve alpları Söğüt’e çıkarma yapmış ve uç beyliğinin merkezini geri almıştı. Ertuğrul Bey ve Dragos cephesinde bunlar yaşanırken gönülsüzce af beratı vermek zorunda kalan ve altınların peşini bırakacağına dair Ertuğrul Beye söz veren Alıncak, Beybolat’la başbaşa vererek başka bir plan yapmıştı. Af beratının Gündoğdu’ya ulaşmaması için bu beratı babasına götüren Süleyman’a tuzak kurulmuştu. Beybolat’ın adamları tarafından mağaraya götürülen Süleyman’ın durumu endişe vericiydi.

Acaba Süleyman konuşacak mı? Söğüt’ü ve uç beyliğini yitirmesinin yanında en yakın adamı Yınal’ı kaybeden Beybolat’ın yeni oyunu ne olacak? Ertuğrul ve Alıncak arasında kendilerine bir yol çizmeye çalışan Dragos ve adamları elde ettikleri sandıktan ne öğrenecek? Uç beyliğini kaybettikleri için çok üzülen Sırma ve İlbilge nasıl bir yol izleyecek?

ERTUĞRUL: BU SANCAKLARI İNDİRİN

Ertuğrul, Söğüt’te büyük coşku ve sevinle karşılanıyor. Göğsünü gere gere Söğüt’e giriş yapıyor. Ertuğrul obasının girişinde gördüğü sancakları indirilmesini emrediyor. Söğüt’te Kayı sancaklarından başka sancağın olmayacağını söylüyor. Tüm sancaklar Ertuğrul’un emri ile tek tek indiriliyor ve yerlerine Kayı sancakları asılıyor. Sögüt’te sancakların indirilmesi kılıçların çekilmesine sebep oluyor. Ertuğrul, ‘başkasının olanı değil, kendi kılıç hakkını almaya geldiğim’ diyor. Ertuğrul ona direnenlerle hesaplaşarak adaletsizce bir iş yapıldığını anlatmaya çalışıyor. Çatıştığı hiçbir adamın canını almayan Ertuğrul onlara sadece varlığını gösteriyor.

İLBİLGE ERTUĞRUL İLE KARŞILAŞIYOR

Sırma ve İlbilge, Ertuğrul’un ona karşı duranları nasıl kılıç hakkı yendiğini görüyor. İlbilge şaşkınlık içinde ‘böyle zırh, pusat uç beyliği makamına girmek olur mu?’ diyor. Ertuğrul ona cevap vermiyor. Sonra onu odasına çağırarak söyleyeceklerini orada dinlemek istiyor. Ayrıca Ertuğrul tüm Umuroğullarının pusatlarının toplanmasını emrediyor.

ALINCAK BÜYÜK HEZİMETE UĞRUYOR

Ertuğrul’un adamları onları takip eden Moğollara tuzak kuruyor ve bir anda karşılarına dikilerek onlarla çarpışıyorlar. Turgut Alp ve Alp’ler Alıncak’ı büyük bir hezimete uğratıyorlar.

ERTUĞRUL: KILIÇ HAKKI NAMUSTUR

Ertuğrul elinde katladığı sancağı İlbilge’ye veriyor ve o sancağın oraya ait olmadığını söylüyor. İlbilge, Ertuğrul’a neler olduğunu soruyor. Ertuğrul Beybolat’ın büyük bir hata ettiğini söylüyor. İlbilge kılıç hakkını anladığını ama yaptıklarının baskın gibi olduğunu söylüyor. Ertuğrul kılıç hakkının namus olduğunu söylüyor. İlbilge, Ertuğrul için endişelendiğini ve tüm umur obalarını karşısına aldığını söylüyor.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL KONUSU

Dizinin konusunu sezon sezon ayırabileceğimiz gibi, genel bir başlık altında da toplayabiliriz. Dizinin ana hikâyesi, bir rüya ile başlayan ve rüya gibi bir 6 asır boyunca dünyaya hükmeden Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşunu konu alıyor. Devlete ismini vermiş olan Osman Bey’in babası Ertuğrul Gazi’nin hikâyesinin konu edinildiği dizide, Kayı Boyu’nun mücadeleleri ve hangi süreçlerden geçerek devletleştiği anlatılıyor. Kayı Boyu’nun bu süreçte yaşadığı zorlukları bileğinin ve imanının gücüyle nasıl aştığının anlatıldığı dizide, zengin karakter havuzu sayesinde hemen hemen döneme dair er ipucuna değiniliyor.

Dizinin ilk sezonunda Kayı Boyu’nun alplerinin Tapınak Şövalyeleri’ne ve diğer bazı bölgesel güçlere karşı verdiği mücadeleler anlatılmakta. Bir yandan yerleşilecek yurt bulma arayışı da bulunuyor. İkinci sezonda ise hikâye Moğollar ekseninde şekilleniyor. Meşhur Moğol istilalarının Anadolu’da bıraktığı izlere değiniliyor. Dizinin üçüncü sezonunda ise Kayı Boyu artık kuruluş temellerinin atıldığı Söğüt bölgesine yerleşmiş bulunuyor. Ertuğrul Bey’in önderliğinde, Candaroğulları ve Bizans’a karşı mücadeleye girişen boy, tüm mücadelelerden daha da güçlenerek ve büyüyerek çıkıyor.

0/5 (0 Reviews)