SON TV

Dolar kuru bu sabah ne kadar? (17 Ekim 2018 dolar – euro kur fiyatları)

Dolar kuru bu sabah güne ne kadarla başladı? Piyasalardaki döviz kurlarında son durum.. Dolar - euro kuru kaç TL?

Dolar kuru bu sabah ne kadar? (17 Ekim 2018 dolar – euro kur fiyatları)

Dolar kuru bu sabah güne yine düşüşle başladı. Dolar kuru kaç TL? Bugün euro ve dolar fiyatlarında son durum nasıl? Dolar-euro kur fiyatları ve döviz fiyatlarındaki değişimler haberimizde..

ABD’li rahip Andrew Brunson’ın mahkemede serbest bırakılmasının ardından devam eden iyimserlikle yönünü aşağı çeviren dolar kuru bu sabah itibariyle  5.70 seviyesinin altında.

ABD’li rahip Brunson’ın serbest bırakılmasının ardından 5.80 seviyelerinde giden dolar kuru, dün akşam saatlerinde sert bir düşüş yaşadı. Dün 5.80 seviyelerinde dalgalanan dolar, bu sabah 5. 67 seviyelerine kadar geriledi.

Piyasalarda dolar kuru şu saatlerde 5,69 civarında hareket ediyor. Kur, 10 Ağustos’tan bu yana en düşük olan 5.66ya kadar geriledi.

DOLAR NE KADAR?

Dolar/TL bu sabah 5.69 liradan işlem görüyor.

EURO NE KADAR?

Euro/TL ise 6.58 TL seviyesinden işlem görüyor.

Brunson’ın serbest bırakılmasının piyasalar açısından önemli bir riski ortadan kaldırdığına dikkat çeken analistler, önümüzdeki dönemde Türkiye-ABD ilişkilerinin nasıl şekilleneceğinin ve yaptırımlara yönelik gelişmelerin yön belirleyici olacağına işaret ediyor. Öte yandan dolar/TL’de genel eğilimin aşağı yönlü olduğu belirtiliyor.

ABD ile Türkiye arasındaki ilişkilerin yönü açısından belirleyici olarak görülen ve terör örgütleriyle bağlantılı olduğu iddiasıyla yargılanan ABD’li rahip Andrew Brunson hapis cezası aldı ancak tutuklu olduğu süre göz önüne alınarak Cuma günü serbest bırakıldı.

ETİKETLER: