SON TV

Doların ateşi düştü! (25 Mart 2019 dolar ve euro fiyatlarında son durum)

Golan Tepeleri krizinden sonra yükselen dolar, bugün ne kadar oldu? Dolar - euro kaç TL? 25 Mart 2019 dolar kuru en son ne kadar oldu? Cuma günü yaşanan atakla, yüzde 7’ye varan artışla 5,84 lirayı gören dolar yeni haftaya nasıl başladı? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum...

Doların ateşi düştü! (25 Mart 2019 dolar ve euro fiyatlarında son durum)

Dolar fiyatı düşüşe geçti. Geçtiğimiz hafta cuma günü piyasaların kapalı olduğu saatlerde 5,84’ü aşan dolar/TL yeni haftaya düşüşle başladı.

25 MART 2019 DÖVİZ RAKAMLARI

Bankalararası piyasada dolar/TL 5,67 TL civarında seyrediyor.

Euro/TL 6,42 seviyesinde işlem görüyor.

MERKEZ BANKASI BAŞKANI ÇETİNKAYA’DAN AÇIKLAMA

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), bu sabah piyasa gelişmelerine ilişkin açıklamada bulundu. Merkez Bankası açıklamasında finansal piyasalarda gözlenen oynaklıklar ve sağlıksız fiyat oluşumları yakından takip edildiği, para politikası ve likidite yönetimine ilişkin tüm araçların, fiyat istikrarını sağlamak ve finansal istikrarı desteklemek amacıyla kullanılmaya devam edileceği vurgulandı.

Dolar/TL, TCMB’nin açıklamasının ardından sabah saatlerinde yüzde 3,5 düşüşle 5,5711 seviyesine geriledi.

Uzmanlar, bugün yurt içinde reel sektör güven endeksi ve kapasite kullanım oranı, yurt dışında ise Almanya’da Ifo endekslerinin takip edileceği belirtti.

Brexit gelişmeleri ve ABD ile Çinli yetkililer arasında devam eden ticaret müzakerelerine ilişkin haber akışının yatırımcıların kararları üzerinde etkili olacağını kaydeden analistler, teknik açıdan dolar/TL’de 5,50’nin destek, 5,75 ve 5,87 seviyelerinin direnç olarak izleneceğini bildirdi.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: