SON TV

Erdoğan’dan fındık üreticilerine müjde! Fındık alım fiyatlarını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, fındık üreticisine, fiyatlar ile ilgili müjde vererek, "1 Kasım'dan itibaren levant kalite fındığın kilosunu 14 liradan, Giresun kalite fındığının kilosunu 14,5 liradan alacağız." dedi. Erdoğan kayıtlı fındık alımlarında kilo başına 2 TL destek ödemesi yapılacağını söyledi.

Erdoğan’dan fındık üreticilerine müjde! Fındık alım fiyatlarını açıkladı

AK Parti genel merkezinde gerçekleştirilen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan fındık üreticilerine müjdeli bir haber verdi. Fındığın kilosunun kaç paradan alınacağını açıklayan Erdoğan, “Toprak Mahsulleri Ofisi ile 1 Kasım’dan itibaren levant kalite fındığın kilosunu 14 liradan, Giresun kalite fındığın kilosunu 14,5 liradan alacağız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fındık fiyatlarıyla ilgili açıklamalarından satırbaşları:

“2 İLA 3 MİLYAR DOLAR ÜZERİNDE FINDIK İHRACATIMIZ VAR”

Gündemimizde bir fındık meselesi var. Çok önemli bir konu. Ülkemizin 2 ila 3 milyar dolar üzerinde bir fındık ihracatı var. Bunun için fındık üreticilerini desteklemeye devam ediyoruz.İktidarda adil olacağız. Vatanımızın, milletimizin geleceğine bakarak değerlendirme yapmalıyız.

BUGÜNE KADAR 7,5 MİLYAR LİRA DESTEK ÖDEMESİ YAPTIK

Fındık üreticilerimize bugüne kadar 7,5 milyar lira destek ödemesi yaptık. Fındık üreticisi de dahil, milletvekillerimiz de dahil, muhalefet de dahil kimse bunun farkında değil. Ben aklı selim ile hareket ettiğine inandığım milletime sesleniyorum. Geçtiğimiz yıl fiyatların düşmesi nedeniyle müdahale ederek 10 ila 10,5 lira fiyatla 143 bin ton fındık alımı yaptık. Bu yıl ise rekolte düşük olmakla birlikte kalite iyi gözüküyor.

ETİKETLER: