SON TV

FED’in faiz kararı sonrası dolar ve euro ne kadar oldu? 31 Ocak 2019 döviz rakamları

Dün yaşanan Merkez Bankası enflasyon düşürme hamleleri ve Fed'in faizi serbest bırakma kararı ile birlikte döviz kurları ciddi şekilde düşüşe geçti. FED'in faiz kararı sonrası Dolar fiyatları merak ediliyor. Dolar bugüne kaç lira ile başladı? İşte 31 Ocak 2019 dolar ve euro fiyatları...

FED’in faiz kararı sonrası dolar ve euro ne kadar oldu? 31 Ocak 2019 döviz rakamları

Dolar ile ilgili yaşanan son dakika gelişmeleri vatandaşların araştırmalarına sebep oldu. Dün Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, düşüş yaşanana kadar sıkı bir tutuma devam edeceklerini açıklaması ile birlikte dolar da yaşanan düşüş Fed’in faizi serbest bırakma kararı ile birlikte daha da hızlandı. gece saatlerinde 5.25 civarını gören dolar bugün ne kadar? sorusu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Kur da yaşanan bu düşüş ise çok sayıda bireyi heyecalandırmış durumda. Uzmanların ve analistlerin tahminine göre kurun belli bir seviyenin altında kalması durumunda 5’in altına düşmesi kaçınılmaz olarak görülüyor.

Dün güne 5.30 civarında başlayan dolar şuanda 5.20 seviyesini zorluyor. TCMB’nin ve Fed’in kararları neticesinde düşüşe geçen doların gün içinde 5.20’nin altına düşeceği ön görülüyor. Peki dolar ve euro bugün ne kadar?

DOLAR BUGÜN NE KADAR?

Dün açıklanan faiz kararlarının neticesinde ciddi bir düşüş yaşayan ve 5.25 seviyesine kadar düşen dolar, sabah saatlerine 5.22 olarak başladı. Gün içinde doların 5.20 seviyesinin altını görmesi bekleniyor.

Doların 10.45 itibari ile alış fiyatı 5,2240 TL, satış fiyatı 5,2289 TL bandında seyrediyor.

EURO BUGÜN NE KADAR?

Dolar fiyatlarında yaşanan gelişmeler üzerine bir diğer araştırma konusu da diğer bir kur olan euro oldu. Euro bu sabah, 6.02 civarında seyrediyor.

Euro alış fiyatı 6,0160 TL iken satış fiyatı 6,0235 TL olarak ilerliyor.

ETİKETLER: