SON TV

Hürriyet Metehan Demir’in köşesini kaldırdı

Hürriyet Gazetesi, Metehan Demir'in köşesini kaldırma kararı aldı.

Hürriyet Metehan Demir’in köşesini kaldırdı
  • Medya
  • 24 Mart 2014 15:43

Hürriyet Gazetesi, Metehan Demir’in köşesini kaldırma kararı aldı. Başçalan hesabının geçtiğimiz hafta internetten yayınladığı ses kaydında Metehan Demir’le konuşan Eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’ın dini duygularla dalga geçtiği iddia edilmişti.

Bu ses kaydı Metehan Demir’e pahalıya patladı. Daha önce yine twitter hesabından bir açıklama yaparak kendinden ve Türk halkından özür dileyen Metahan Demir’e bir şok da gazetesinden geldi.

Metehan Demir’in Hürriyet’teki köşesi kaldırıldı. Hürriyet gazetesi Ankara eski temsilcisi Metehan Demir, Ankara kulislerine ilişkin yazılar yazıyordu.

ÖZÜR DİLEMİŞTİ

Metehan Demir bu ülkede yıllardır önyargı ve düşmanlığın bitmesi için mücadele veren biri olduğunu belirterek “sağduyu ve vicdanlara açıklamamdır” diyerek şu açıklamayı yapmıştı:

HADDİMİ AŞAN İFADELER

Beni yıllardır tanıyanlar da bilir ki hayatımda dinimize ve Kur’an’a en ufak bir saygısızlık yapmadım. Haddime de olamaz. Her alanda mağduriyetin giderilmesi için mücadele ettim. Oynanmış da olsa bu kayıtta da bir hakaretin olmadığını göreceksiniz. Aksine tövbe ifadesi yer alıyor. Tabii ki bunların hiçbiri benim mizacım için bahane olamaz. Tam dinlemeden eleştirenlerce kullanmadığım ifadeler üzerinden bir infaza maruz kalsam da iki kişi arasında özel bir konuşmada yine de haddimi aşan ifadeler kullanmış olabilirim. Bu nedenle hassasiyet gösteren herkesi de saygıyla karşılıyorum. Yine de başta beni sevenlerden güvenenlerden kendimden herkesten özür dilerim…

ETİKETLER: