SON TV

Eskişehir’de okullar tatil mi 5 Ocak?

Eskişehir’de yoğun kar yağışı nedeniyle valilikten özel bir açıklama geldi.

Eskişehir’de okullar tatil mi 5 Ocak?

Gelen açıklama ile birlikte okullar tatil edildi mi merak edilirken, Eskişehir Valiliği sitesi öğrencilerin yoğunluğuna dayanamayarak çöktü. Eskişehir okullar tatil mi, işte cevabı.

Eskişehir Valiliği gerçekleştirdiği açıklama ile birlikte yoğun kar yağışının ardından okulların tatil edilip edilmeyeceği hakkında bilgi verdi. Verilen bu bilginin ardından öğrenciler Valilik sitesine yoğun bir şekilde girerken, sitenin yoğunluk nedeniyle çöktüğü açıklandı.

Eskişehir”de akşam saatlerinde başlayan ve devam eden yoğun kar yağışının kent yaşamını etkilememesi için Büyükşehir Belediyesi ekipleri caddelerde tutankarları küremeye ve tuzlamaya başladı. Şehrin caddelerinde ekipler ve küreme tuzlama araçları çalışmalarını 24 saat aralıksız sürdürecekler.

Meteorolojik uyarılara göre Balkanlar ve Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre; Pazartesi günü Trakya dışında ülke genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının hafta başından itibaren batı bölgelerden başlayarak hafta sonuna kadar ülke genelinde hissedilir derecede eksi derecelere kadar düşeceği ve oldukça soğuk gece ayazlarının etkili olacağı tahmin ediliyor. Doğu Anadolu Bölge’sinde de Erzurum, Erzincan, Ağrı, Ardahan, Iğdır, Ağrı ve Kars illerinde de soğuk hava şiddetli kar yağışının etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji yetkilileri, Doğu illerinde görülecek kar yağışına ve ardından meydana gelecek buzlanma ve don olayına karşı sürücüler başta olmak üzere vatandaşların dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Kar yağışlarının artmasından dolayı öğrenciler yarın okulların tatil olup olmadığını merak ediyor. Kar yağışları pazar öğleden sonra kuvvetli bir şekilde artışını gösterdi. Kar yağışlarının artmasından sonra öğrenciler yarın okulların tatil olup olmadığını konusunda bilgi aramaktadır.

Kar yağışının yoğun olduğu illerden geçen hafta Çarşamba, Perşembe ve cuma günleri tatil olunca 5 günlük bir kar tatili yapmışlardı. Haber3.com olarak kar yağışından dolayı yarın tatil olacak illerin haberlerini size en kısa sürede ulaştıracağız.

Şu an itibari ile herhangi bir il için resmi tatil açıklaması yapılmadı. Valilikler açıklama yaptığında eş zamanlı olarak bu haber üzerinden duyurulacaktır.
Bizi takip etmeye devam ediniz.