SON TV

HSK Yaz Kararnamesi ile ilgili kritik gün!

HSK Birinci Dairesi, 2018 Yaz Kararnamesi ile ilgili yapılan itirazları bugün karara bağlayacak. Bakın kaç hakim ve savcı itiraz etti!

HSK Yaz Kararnamesi ile ilgili kritik gün!

SON TV ÖZEL HABER – Hakimler ve Savcılar Kurulu 2018 Yaz Kararnamesi’ni 26 Temmuz 2018 günü gece yarısı yayınlanmıştı. Halil Koç başkanlığında, üyeler Mehmet Akif Ekinci, Selahaddin Menteş, Hamit Kocabey, Hüseyin Şahin ve Yaşar Şimşek’den oluşan HSK 1. Daire tarafından hazırlanan liste, 3 bin 19 adli, 319’da idari yargı mensubunu kapsamıştı. Hakimler ve Savcılar Kurulu 2018 Yaz Kararnamesi ile birlikte toplam 113 il ve ilçenin başsavcısı değişmişti.

BUGÜN KRİTİK BİR GÜN!

HSK 2018 Yaz Kararnamesi ile ilgili bugün kritik bir gün… Kararname ile atandığı yeri beğenmeyen 600’e yakın hakim ve savcı HSK Birinci Dairesi’ne itiraz etmişlerdi. Daire, itirazları bugün görüşecek. Yapılan itirazlar gerekçeleri incelendikten sonra karara bağlanacak. İtirazların ağırlıklı olarak eş ve çocuklarının okul durumundan kaynaklandığı öğrenildi.

İtirazı reddedilen hâkim ve savcıların bir üst makam olarak HSK Genel Kurulu’na itiraz hakları bulunuyor. Yüzlerce hakim ve savcının gözü bugün HSK Birinci Dairede… SON.TV

KARARNAMEDE KİMLER DEĞİŞMİŞTİ?

HSK 1. Dairesi tarafından hazırlanan kararname ile İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na Adalet Bakanlığı eski Müsteşar Yardımcısı Ömer Faruk Aydıner getirildi.

Hadi Salihoğlu’nun istifa etmesiyle boşalan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcılığı’na İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili Metin Sarıhan getirildi.

İstanbul Bilirkişilik Bölge Kurulu Başkanı Murat Boylu ise Bölge Adliye Mahkemesi Komisyon Başkanlığı’na atandı.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na Silivri Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Gümüş atandı. Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na ise Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcı Vekili Nihat Demir getirildi.

Ankara Batı Adliyesi Başsavcılığı’na Ankara Cumhuriyet Savcısı Ahmet Akça getirildi.

Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı oldu.

İzmir Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı olması beklenen İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Okan Bato koltuğunu korudu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekiliklerine İsmail Ünsal ve Selahattin Kanbur seçildi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı Mesut Erdinç Bayhan İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili oldu.

İzmir Bölge Adliyesi Cumhuriyet Başsavcılığı’na Konya Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan getirildi.

Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz’ın yerine Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı atandı. Ramazan Solmaz ise Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’na getirildi.

Sakarya ve Konya’da Bölge Adliye Mahkemeleri kuruldu. Bu mahkemelere yeni heyetler atandı.

İstanbul ve İzmir’de BAM bünyesinde terör suçlarına bakan yeni daireler kuruldu.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi İkinci Ceza Dairesi Başkanı değişti. Bu daireye başkan olarak hakim Taner Akıncı getirildi.

HSK 2018 YAZ KARARNAMESİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN!

DEĞİŞEN 113 İL VE İLÇE BAŞSAVCISI İÇİN TIKLAYIN!

0/5 (0 Reviews)