SON TV

HSK Başkanvekili’nden 1500 hakime soruşturma açıklaması!

HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, bugün bir gazetede yer alan 1500’e yakın hakim savcının ankesör soruşturmasına tabii tutulduğu haberine ilişkin açıklama yaptı.

HSK Başkanvekili’nden 1500 hakime soruşturma açıklaması!

Bugün bir gazetede yer alan haberde “Dört Yargıtay üyesi ve 1500’e yakın hakim-savcının soruşturulduğu öğrenildi. Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun o hakim ve savcılarla ilgili raporlarının ardından harekete geçileceği belirtildi” ifadeleri yer aldı.

Bu hakim ve savcıların ankesör soruşturmasına tabii tutulduğu iddia edildi. Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK)’nun bu hâkim ve savcılar hakkında soruşturma yürüttüğü ileri sürüldü.

“DOĞRU DEĞİL”

Söz konusu iddialarla ilgili açıklama yapan HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, “HSK’nın gündeminde böyle bir soruşturma yok. Birinci Daire’nin böyle bir konuyla ilgili verdiği soruşturma izni de mevcut değil. Haberin içeriği doğru değil” dedi.

HSK KAYNAKLARI DA YALANLADI

Görüştüğümüz diğer HSK kaynakları da 1500 hakim savcı ile ilgili ankesör soruşturması yürütüldüğü iddiasını doğrulamadı. Yargı camiasında büyük yankı bulan bu iddianın doğru olmaması dikkat çekti.

ETİKETLER: