SON TV

HSK kararnamesinde flaş gelişme… Hangi illerin başsavcıları değişiyor

Yargı camiasının gözü Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından yayımlanacak Yaz Kararnamesi'nde. Kararnamenin, dar kapsamlı bir kararname olacağı öğrenildi. Genel Sekreterlik tarafından hazırlanan taslak metin Birinci Daire üyelerine sunuldu. Yarın Hakimler ve Savcılar Kurulu’nda yapılacak olan kararname toplantısında ünvanlıların da görüşüleceği öğrenilirken, hangi il başsavcılarının değişeceğine ilişkin son dakika kulis bilgileri haberimizde.

HSK kararnamesinde flaş gelişme… Hangi illerin başsavcıları değişiyor

Yargı camiasının gözü Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından yayımlanacak kararnamede. Kararnameye ilişkin yargı kulisleri hareketli günler geçirirken, SONTV kulislerde konuşulan son dakika bilgileri siz değerli okuyucularımız için derledi.

TASLAK ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ
HSK kaynaklarından alınan bilgiye göre; Genel Sekreterliğin taslak metin üzerindeki çalışmaları tamamlandı. Taslak metin Birinci Daire üyelerinin masasında bulunurken, yarın gerçekleştirilecek toplantı kritik öneme sahip.

Kararname kapsamında 30’a yakın il başsavcısının değişeceği kulislerde konuşulurken, SONTV gün içinde değişmesi muhtemel il başsavcılarını duyuracak.