SON TV

HSK Yetki Kararnamesi’ni yayınladı! TAM LİSTE

Hakimler Savcılar Kurulu’nca her an yayınlanması beklenen Yetki Kararnamesi yayınlandı.

HSK Yetki Kararnamesi’ni yayınladı! TAM LİSTE

Hakimler Savcılar Kurulu’nca geçtiğimiz aylarda 3 bin 358 adli 364 idari olmak üzere 3 bin 722 yargı mensubunu kapsayan Yaz Kararnamesi yayınlanmıştı. Bu kararname ile birçok hakim ve savcının görev yeri değiştirilmişti. Yaz Kararnamesi ardından ise gözler HSK tarafından yayınlanacak Yetki Kararnamesi’ne çevrilmişti.

Yargı teşkilatının bir süredir beklediği Yetki Kararnamesi yayınlandı. Hakimler ve Savcılar tarafından yayınlanan Yetki Kararnamesi’nde görev yerleri değişen hakimlerin adliyelerdeki yetkileri belirlendi.

KARARNAME İÇİN TIKLAYIN! TAM LİSTE!

HSK Genel Sekreterliği’nce hazırlanan Yetki Kararnamesi taslağını Halil Koç, Mehmet Akif Ekinci, Hamit Kocabey, Yaşar Şimşek, Hüseyin Şahin ve Cengiz Öner’den oluşan HSK Birinci Dairesi Yaz Yetki Kararnamesi’ne son şeklini vererek yayınladı. Yaklaşık 2 bin yargı mensubunu kapsayan kararname heyecanla bekleniyordu…

Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Daire Başkanı Halil Koç Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı. Koç açıklamasında; “HSK Birinci Dairesince; Adli Yargı Birinci Bölge İlk Derece Mahkemeleri ile İdari Yargı İlk Derece Mahkemeleri ve Bölge İdare Mahkemelerine ilişkin müstemir yetki çalışması tamamlanmış olup birazdan HSK internet sitemizde yayımlanacaktır.Hayırlı olsun.”

KARARNAME İÇİN TIKLAYIN! TAM LİSTE!

Yaz Yetki Kararnamesi yalnızca birinci bölgeleri kapsıyor. Diğer bölgelere ilişkin kararnamenin ise önümüzdeki günlerde yayınlanacağı belirtildi.

Yetki Kararnamesi ile İstanbul’da boş bulunan bazı Terör Mahkemeleri’ne yeni başkanlar atandı. Ayrıca Yaz Kararnamesi ile boşalan mahkemelere de yeni hakimler görevlendirildi.

ETİKETLER: