SON TV

İstanbul Emniyeti’nden uyuşturucu operasyonu

İstanbul Emniyeti’nden uyuşturucu operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kâğıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal veya Ticareti” konusu ile ilgili yürütülen çalışmalarda yeni bir gelişme yaşandı.

İlimiz Kağıthane ilçesi Seyrantepe Mahallesinde bulunan bir adreste uyuşturucu madde satışı yapıldığı yönünde bilgi edinilmesi üzerine, 08.04.2020 tarihi saat 19.00 sıralarında alınan arama kararına istinaden bahse konu adrese yapılan operasyonda Tanju Ş. (32) ve Şahin Y. (32) isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alınmış, şahısların üstlerinde ve ikamette yapılan aramalarda; 3farklı poşet içerisinde 135,5 gram gelen Bonzai maddesi, Uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 4.360 TL para ele geçirilmiştir.

Konu ile ilgili yakalanan şüphelilerden Tanju Ş. İsimli şahsın, (1) “Uyuşturucu Madde İmal veya Ticareti”, (7) “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak” ve (2) “Hakaret” olmak üzere (10) suç kaydı, Şahin Y. isimli şahsın (3) “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak” (7) “Tehdit/Hakaret”, (1) “Açıktan Hırsızlık”, (4) “Kasten Yaralama”, (1) “Motosiklet Hırsızlığı”, (2) “6136 SKM”, (2) “Görevi Yaptırmamak İçin Direnme” ve (1) “Karayolları Trafik Kanununa Muhalefet” olmak üzere (21) suç kaydı bulunduğu belirlenmiştir.
Konu ile ilgili yakalanan ve 09.04.2020 tarihinde adli makamlara sevk edilen şüphelilerden Tanju Ş. isimli şahıs adli makamlarca serbest bırakılmış, Şahin Y. isimli şahıs ise tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.