SON TV

İşte yetkileri alınan o isimler

Adalet Bakanlığında kapsamlı değişiklikler yapıldı. Buna göre çok sayıda üst düzey görevlinin yetkileri elinden alındı, yerlerine yeni atamalar yapıldı. Yargı kulislerinde konuşulanlara göre; Adalet Bakanlığında geçici görevle alınan çok sayıda hakimin Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından yayımlanacak olan güz kararnamesi kapsamına alınacağı öğrenildi.

İşte yetkileri alınan o isimler

Adalet Bakanlığında Ceza İşleri Genel Müdürlüğü, Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü, Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü, Eğitim Dairesi Başkanlığı, Personel Genel Müdürlüğü, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu ve Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü’nde kapsamlı değişiklikler yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla geçtiğimiz ay Adalet Bakanlığına üst düzey atamalar yapılmış, buna göre; Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne Enis Yavuz Yıldırım, Personel Genel Müdürlüğüne Turan Kuloğlu, Bilgi İşlem Genel Müdürlüğüne ise Servet Gül atanmıştı. Ayrıca, bakanlıkta bulunan 4 başkanlıkta da değişiklikler yapılmış, Söz konusu değişikliklerin ardından Adalet Bakanlığı’nda bazı Genel Müdür ve Daire Başkanları da değişmişti.

Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanlığı’nda çok kapsamlı bir değişiklik yapıldı ve birçok üst düzey personelin yetkileri alındı. Kulislerde konuşulan bilgilere göre; yapılan değişiklikler sonucunda Adalet Bakanlığından çok sayıda tetkik hakim ayrıldı.

Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından Ekim ayında yayımlanması beklenen güz kararnamesinde yetkileri alınan hakimlerin de kararname kapsamına alınacağı öğrenildi.

Daha önce Adalet Bakanlığı’na çok sayıda tetkik hakimin geçici görevle alındığını, Bekir Bozdağ’ın Adalet Bakanlığı görevine gelmesiyle bazı tetkik hakimlere tahsis edilen arabaların geri alınması talimatını verdiğini ve bakanlık içinde kontenjan fazlası olan tetkik hakimlerin kararname ile çeşitli il ve ilçelere atanacağını yazmıştık.

Adalet Bakanlığında yapılan bu flaş değişiklikler ile  geçici görevle bakanlığa alınan bazı hakimlerin güz kararnamesi kapsamına alınacağı iddia ediliyor.

İŞTE O DEĞİŞİKLİKLERDEN BAZILARI

Adalet Bakanlığında yapılan kapsamlı değişiklikler ile yetkileri alınan o isimleri ilk kez SONTV açıklıyor. Buna göre; Eğitim Daire Başkanı Osman Hazır – Danıştay Tetkik Hakimi, Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Beytullah Akan – Yargıtay Tetkik Hakimi, CTE Genel Müdür Yardımcısı Serdar Sezer – Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü’nde Tetkik Hakimi, Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Alper Tabanoğlu – UHDİGM Daire Başkanı oldu.