SON TV

Meteoroloji’den İstanbul için son dakika uyarısı! İstanbul 5 günlük hava durumu

Meteoroloji'den yapılan son açıklamaya göre, İstanbul'da akşam saatlerinden itibaren yağmur bekleniyor. İstanbul'a yağması beklenen kar ise gege saatlerinden itibaren başlayacak.

Meteoroloji’den İstanbul için son dakika uyarısı! İstanbul 5 günlük hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden İstanbul başta olmak üzere birçok il için son dakika kar yağışı ve hava durumu uyarıları geldi. Uzun bir süredir mevsim normallerinde seyreden sıcaklıklar hafta sonuna kadar düşüş yaşamayacak. Başta İstanbul olmak üzere birçok ilde de yoğun sis bekleniyor. Öte yandan kar yağışı ile ilgili uyarıların gelmesi ile birlikte vatandaşlar, ‘İstanbul’a kar ne zaman yağacak’ sorusuna yanıt aramaya başladılar. İşte Meteoroloji’den gelen hava durumu tahminleri ve kar yağışı uyarıları…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden hava durumu ve kar yağışı ile ilgili uyarılar gelmeye devam ediyor. Yaşanan son dakika gelişmelerine göre, İstanbul başta olmak üzere Marmara bölgesinde bugün itibariyle yoğun bir sis hâkim olacak. Meteoroloji’den gelen bilgiler doğrultusunda hava durumu tahminlerini derledik. İstanbul’da yoğun bir kar yağışı bekleniyor. Peki, kar ne zaman yağacak? İşte merakla araştırılan o sorunun yanıtı…

İSTANBUL’A KAR NE ZAMAN YAĞACAK? METEOROLOJİ’DEN HAVA DURUMU UYARISI

İstanbul için kar uyarılarının gelmesi ile birlikte vatandaşlar tarafından araştırmalar da hızlandı. Peki, İstanbul’a kar ne zaman yağacak? İşte bu sorunun yanıtı ve İstanbul için 5 günlük hava durumu tahmini…

Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara’nın kuzey ve batısı, Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu ile İstanbul, Kocaeli, Bursa, Yalova, Edremit Körfezi, İzmir’in kuzey kıyıları ve Çeşme Yarımadası, Osmaniye, Rize, Artvin kıyı kesimi, Bingöl, Muş, Bitlis ve Şırnak çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Bingöl, Bitlis ve Muş çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde sabah saatlerinde pus ve sis hadisesi ile birlikte kuzeydoğu kesimlerde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının ülkenin iç ve batı kesimlerinde mevsim normallerinin üzerinde, doğu bölgelerde mevsim normallerinin civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı, kuzey kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, gece saatlerinden sonra Marmara ve Batı Karadeniz kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

KAR TRAKYA’DAN GİRİŞ YAPACAK

Bir süredir vatandaşların yönelttiği ‘Kar ne zaman yağacak?’ sorusuna Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden (MGM) yanıt geldi. Günlük hava durumu verilerini yayımlayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kar yağışının bugün Trakya Bölgesinden giriş yapacağını açıkladı.

Yayımladığı hava durumu verilerinde Marmara ve Batı Karadeniz için tahminde bulunan MGM, rüzgarın yer yer kuvvetli eseceği bölgeler için dikkatli olunması için uyarısını gerçekleştirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara’nın kuzey ve batısı, Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu ile İstanbul, Kocaeli, Bursa, Yalova, Edremit Körfezi, İzmir’in kuzey kıyıları ve Çeşme Yarımadası, Osmaniye, Rize, Artvin kıyı kesimi, Bingöl, Muş, Bitlis ve Şırnak çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Bingöl, Bitlis ve Muş çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde sabah saatlerinde pus ve sis hadisesi ile birlikte kuzeydoğu kesimlerde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının; ülkemizin iç ve batı kesimlerinde mevsim normallerinin üzerinde, doğu bölgelerde mevsim normallerinin civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; gece saatlerinden sonra Marmara ve Batı Karadeniz kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Trakya kesimi ve İstanbul çevreleri ile gece saatlerinden sonra güneydoğu kesimler dışında bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, gece saatlerinden sonra Edirne ve Kırklareli çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin güney ve doğusunda sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BURSA °C, 11°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

ÇANAKKALE °C, 12°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmurlu

İSTANBUL °C, 10°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmurlu

KIRIKKALE °C, 12°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve gece saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı, yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Edremit Körfezi, İzmir’in kuzey kıyıları ve Çeşme Yarımadası’nın yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde kuzey ve iç kesimlerde yer yer pus hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 12°C
Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu

DENİZLİ °C, 14°C
Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 13°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra kuzey kıyıları ile Çeşme Yarımadası yağmur ve sağanak yağışlı

MANİSA °C, 13°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu

AKDENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kıyılar ile Osmaniye çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 17°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 16°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı

BURDUR °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu

HATAY °C, 16°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA °C, 10°C
Parçalı bulutlu

ÇANKIRI °C, 10°C
Parçalı bulutlu

KIRIKKALE °C, 12°C
Parçalı bulutlu

KONYA °C, 12°C
Parçalı bulutlu

BATI KARADENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BOLU °C, 9°C
Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli

DÜZCE °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu

SİNOP °C, 10°C
Parçalı bulutlu

ZONGULDAK °C, 9°C
Parçalı bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ilk saatlerde Rize çevreleri ile Artvin kıyı kesiminin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

AMASYA °C, 14°C
Parçalı bulutlu

ÇORUM °C, 10°C
Parçalı bulutlu

SAMSUN °C, 10°C
Parçalı bulutlu

TRABZON °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatlerde yağmurlu

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Şırnak çevrelerinin yağmurlu, gece saatlerinden sonra Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ERZURUM °C, -3°C
Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu

KARS °C, 0°C
Parçalı bulutlu

MUŞ °C, -5°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra kar yağışlı

VAN °C, 3°C
Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren güneyi ile zamanla bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu

GAZİANTEP °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

SİİRT °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmurlu

ŞANLIURFA °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

0/5 (0 Reviews)