SON TV

Niğde yerel seçim sonuçlarında kazanan isim belli oldu! 31 Mart 2019 Niğde Yerel seçim sonuçları

Niğde'de yapılan yerel seçimlerde kazanan isim belli oldu. Niğde 2019 yerel seçimlerde Belediye Başkanlığı'nı kesin olmayan sonuçlara göre, oyların çoğunluğunu elde eden AK Parti adayı Emrah Özdemir kazandı. AK Parti Niğde Belediye Başkan Adayı Emrah Özdemir kimdir?

Niğde yerel seçim sonuçlarında kazanan isim belli oldu! 31 Mart 2019 Niğde Yerel seçim sonuçları

Niğde Belediye Başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı Emrah Özdemir kazandı.

Niğde Belediye Başkanlığını AK Parti adayı Emrah Özdemir kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Emrah Özdemir 27 bin 419, İYİ Parti adayı Mümin İnan 20 bin 344 oy aldı.

Emrah Özdemir, 37,54 oy oranıyla Niğde’nin Belediye Başkanı olmaya hak kazandı.İP adayı Mümin İnan ise yüzde 27,83 oy ile 2. sırada yer aldı.

2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti Niğde Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Emrah Özdemir oldu. 2011 yılında AK Parti Niğde İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak siyasete başlayan Emrah Özdemir’in hayatı merak ediliyor. AK Parti Niğde Belediye Başkan Adayı olan Emrah Özdemir kaç yaşında ve nereli?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti’nin Niğde Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olarak gösterilen Emrah Özdemir kimdir? İşte Emrah Özdemir’in hayatı hakkındaki detaylar…

EMRAH ÖZDEMİR KİMDİR?

AK Parti Niğde Belediye Başkan Adayı Emrah Özdemir, 1980 yılında Niğde’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Niğde’de tamamladı. 2004’te İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesinden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu.

2011 yılından beri AK Parti kadrolarında çeşitli görevler üstlendi. 2013’te AK Parti İl Başkanı olarak görevlendirildi. Ticari ve siyasi faaliyetleri yanında sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. Özdemir, evli ve 2 çocuk babası.