SON TV

O cezaevi tahliye edildi

Çankırı'daki E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, depreme dayanıksız olduğu tespit edilmesi üzerine boşaltıldı. Cezaevinde bulunan mahkum ve tutuklular çevre şehirlerdeki cezaevlerine gönderildi.

O cezaevi tahliye edildi

Çankırı’daki E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu binası, Kahramanmaraş merkezli asrın felaketinin ardından yapılan incelemede, depreme dayanıksız olduğu tespit edildi.  Boşaltılan cezaevindeki hükümlü ve tutuklular, çevre illerdeki cezaevlerine nakledildi.

BAŞSAVCILIK AÇIKLAMA YAPTI
Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“1983 yılında hizmete açılmış ve bugüne kadar aynı binada hizmet veren Çankırı E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde bulunan hükümlü ve tutuklu vatandaşlarımızın, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğümüzce, yaşanan deprem felaketleri akabinde alınan önlemler kapsamında, yakın bölgelerdeki ceza infaz kurumlarına nakilleri gerçekleştirilmiştir. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü talimatları doğrultusunda nakiller sırasında hükümlü ve tutukluların güvenliklerinin sağlanması ve nakil işlemlerinin sorunsuz gerçekleştirilmesi için tüm önlemler eksiksiz olarak alınmıştır.”