SON TV

ÖSYM, KPSS sonuçlarını açıkladı! 2018 KPSS ortaöğretim (lise) sonuçları

7 Ekim tarihinde uygulanan KPSS ortaöğretim (lise) sınav sonuçları açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan bu duyuru, KPSS ortaöğretim adaylarını arayışa geçirdi. KPSS ortaöğretim (lise) sınav sonuçlarına haberimizdeki linkten ulaşabilirsiniz.

ÖSYM, KPSS sonuçlarını açıkladı! 2018 KPSS ortaöğretim (lise) sonuçları

ÖSYM tarafından uygulanan KPSs ortaöğretim sonuçları belli oldu. Binlerce memur adayı ise KPSS ortaöğretim (lise) sonuçları için arayışa geçti. ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuru KPSS adaylarını heyecanlandırdı. Peki KPSS ortaöğretim (lise) sınav sonuçlarına nereden ulaşılır?

KPSS ORTAÖĞRETİM SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

KPSS ortaöğretim sınav sonuçlarına https://ais.osym.gov.tr/ adresi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

KPSS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları için büyük gün geldi çattı. 7 Ekim’de ülke genelinde ortaöğretim ve lise mezunu adayların katılımı ile gerçekleşen Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları için bugün araştırmalar hız kazandı. ÖSYM’nin takviminde bugün olarak belirtilen sonuç açıklanma tarihi konusuna yönelik olarak sorgulama yapan adaylar, ”KPSS sonuçları açıklandı mı?” sorusuna yanıt arıyor. Peki, 2018 KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak? İşte ÖSYM sonuç açıklama sayfası bilgisi eşliğinde merak edilenler…

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ortaöğretim lise sınav sonuçları 7 Ekim 2018 tarihinde yapıldı. Kurum bugün beklenen açıklamayı saat 14.00’de yaptı!

KPSS ortaöğretim kılavuzu içerisinde başvurular 3 Temmuz’da başladı, 19 Temmuz’da sona erdi. KPSS Ortaöğretim başvuru ücretleri, 90 TL olarak açıklandı. ÖSYM sınav takvimi içerisinde sınavın 7 Ekim 2018 tarihinde saat 10:15’te yapılacağı duyuruldu.

Sınavda toplam 120 soru soruldu, 120 soruya 130 dakika vakit ayırıldı. KPSS ortaöğretim soruları ve cevapları, ÖSYM döküman sayfasında yayınlandı.

Sınav sonuçları açıklandıktan sonra ÖSYM ana sayfasında KPSS Ortaöğretim tercih kılavuzu hakkında açıklama yapılacak, kılavuz yayımlanacak. ÖSYM AİS sayfasında tercih başvuruları yapılacak. İlk başvurularda ücret alınmayacak. Tercih kılavuzu içerisinde önemli olan bilgiler ve maddeler haber içeriğinde olacak.

ETİKETLER: