SON TV

Rusya’nın aşısına Rus profesörden tepki! İstifa etti!

Putin'in korona aşısının tescillendiğini duyurmasının ardından, Sağlık Bakanlığı Etik Komisyonu üyesi Alexander Chucalin, aşının tüm kontrollerinin yapılmadığını söyleyerek istifa etti.

Rusya’nın aşısına Rus profesörden tepki! İstifa etti!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ülkesinde geliştirilen aşıyı tescillediklerine yönelik duyurunun yankıları sürüyor.

ABD’nin güvenilirliğini sorguladığı aşıya bir tepki de Rusya’dan geldi. Dünyada koronavirüs aşısına ilk tescil veren ülke olan Rusya’nın Sağlık Bakanlığı Etik Komisyonu üyelerinden Profesör Alexander Chucalin istifa ettiğini açıkladı.

ETİK KOMİSYONU ÜYESİYDİ

Aşının tüm kontrollerden geçirilmeden onaylandığını söyleyen Chucalin, onayın engellemesine yönelik çabalarının sonuçsuz kalması üzerinen Etik Komisyonu’ndaki görevinden istifa ettiğini duyurdu.

“ULUSLARARASI PROTOKOLLER UYGULANMADI”

Chucalin, aşının geliştirildiği Gamaleya Araştırma Merkezi’nin direktörü Prof. Alexander Gintsburg ve Rus Ordu’sunda albay olarak da görev yapan virolog Prof. Sergey Borisevich’e uluslararası kontrol protokollerinin uygulanıp uygulanmadığını sorduğunu ve olumsuz yanıt aldığını iddia etti.

Putin, aşının tüm testlerden geçirildiğini söylemişti.

Putin koronavirüs aşısının tescillendiğini açıkladı