SON TV

Wall Street Journal’den Doğu Akdeniz için hadsiz ifadeler

Amerika'da yayın yapan Wall Street Journal, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de askeri güç kullanması durumunda ABD ve AB'nin Türkiye'ye ortak bir tepki vermesi gerektiğine ilişkin bir yazı kaleme aldı.

Wall Street Journal’den Doğu Akdeniz için hadsiz ifadeler
Doğu Akdeniz’deki haklarını korumak için çaba gösteren Türkiye, Amerika ve Avrupa’nın hedefi oldu.

Almanya, Fransa ve Yunanistan gibi Avrupa ülkelerinden gelen gerilimi yükseltici açıklamaların ardından Amerikan medyası da Erdoğan ve Türkiye karşıtı kampanyadan geri durmadı.

ABD’nin yüksek tirajlı gazetelerinden Wall Street Journal, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de askeri güç kullanması hâlinde Amerika ve Avrupa Birliği’nin (AB) ortak hareket ederek Türkiye’yi baskı altına alması gerektiğini savundu.

HADSİZ İFADELER…

Doğu Akdeniz’deki Türkiye’nin tek muhatabı olan Yunanistan’ın Türkiye karşısında hiçbir gücü olmadığının bilinciyle kaleme alınan yazıda Türkiye karşı birlik olma çağrısının yanında hadsiz ifadeler de kullanıldı.

Gazetenin başyazısı olarak “Doğu Akdeniz’de hesaplaşma” başlığıyla çıkan yazıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Ya siyasetin, diplomasinin diliyle anlayacaklar ya da sahada yaşayacakları acı tecrübelerle anlayacaklar” ifadeleri kullanıldı.

Yazıda ayrıca “iki NATO müttefikinin bir deniz anlaşması sebebiyle savaşa girebileceğine” ilişkin bir spotla çıktı.