SON TV

Cumhuriyet Gazetesi yargıda yine fitne peşinde! Bu kez Adalet Bakanı’nı hedef aldı

Cumhuriyet Gazetesi'nin yargıyı hedef alan haberiyle tanınan muhabiri Alican Uludağ bu kez Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ü hedefe aldı. Uludağ, Gül'ün yargıyı yönetmediğini, bu nedenle sorunlar yaşadığını ima etti.

Cumhuriyet Gazetesi yargıda yine fitne peşinde! Bu kez Adalet Bakanı’nı hedef aldı

Yargıya yönelik operasyonel haberleriyle tanınan Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Alican Uludağ bu kez Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ü hedef tahtasına oturttu. Cumhuriyet Gazetesi bugün Alican Uludağ imzasıyla yayınladığı ‘Güç kavgası zirvede’ haberinde ısrarla yargıda bir çatışma varmış gibi algı yaratarak fitne peşinde koşmaya devam etti.

Kamuoyunda Adalet Bakanı’nın sanki yargıyı yönetemiyormuş algısını bilinçli oluşturarak Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e operasyon çeken gazete ve muhabiri Alican Uludağ, yazdığı psikolojik harekat tarzı haberde; ısrarla Adalet Bakanlığı ile İstanbul’daki bazı üst düzey yargı mensubunun aralarında bir çatışma varmış algısı yaratarak birden fazla hedefe ateş etmeyi planlı bir şekilde hedefledi.

Cumhuriyet, haberinde ‘İstanbul’daki bazı üst düzey yargı mensubunun Adalet Bakanlığı’na direndiğini’ iddia ederek Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ü itibarsızlaştırarak sanki yargıya güç yettiremiyormuş konumuna düşürmek istedi.

YARGI ÇEVRESİ TEPKİLİ

Oysa geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile İstanbul’daki üst düzey yargı mensupları İstanbul Adalet Sarayı’nda gerçekleştirilen resmi bir programda bir araya gelmişti. Ancak Cumhuriyet, ısrarla Yargı içine bilinçli nifak sokmak için çabalıyor. Yargı çevreleri, Adalet Bakanlığı ile yargı bürokrasisinin hiçbir sorun yaşamadığı bir dönemde Cumhuriyet’in bu tarz haberlerinin ancak Fetullahçı Terör Örgütü’nün çıkarlarına hizmet edeceği görüşünde… Alican Uludağ imzalı bu mantıktaki haberlerin sosyal medyada en çok FETÖ’cü militanlar tarafından paylaşılması da dikkatlerden kaçmıyor. 

Bilindiği gibi Cumhuriyet Gazetesi Muhabiri Alican Uludağ, 5 Kasım 2019 günü yaptığı ‘İktidarın savcıları – Başsavcıların AKP aşkı’ başlıklı haberiyle yine bir üst düzey yargı mensubunu hedef almıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman’ın kendi memleketine gitmesinin ardından kameralara yansıyan bir fotoğraf üzerinden algıya başlayan Uludağ haberinde, “Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, ziyaret ettiği memleketi Zonguldak’ta AKP milletvekilleri, belediye başkanı, il ve ilçe başkanlarıyla buluştu. Görüşmeye, Zonguldak Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız da katıldı.” demişti. “Kocaman, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bir dönem yattığı Pınarhisar Kapalı Cezaevi’nden sorumlu savcı olmasıyla tanınıyordu” diyerek amacının ne olduğunu adeta bu cümleyle belli eden Uludağ, Ankara Başsavcılığı’nın en üst mertebesinde bulunan Başsavcı Yüksel Kocaman’ı hedef almıştı. bu durum da yargı dünyasında büyük tepkiye yol açmıştı.

O HABER İÇİN TIKLAYIN

Yine Alican Uludağ, geçtiğimiz aylarda yYargıtay 8. Ceza Dairesi Başkanı Abdulkadir Güngören’i hedefe almıştı. Uludağ haberinde Güngören’i ‘Ergenekon sevici’ olarak lanse etmiş, bu durum yoğun tepki almasına neden olmuştu. ‘Ergenekon sevici’ gibi lanse edilmeye çalışılan Yargıtay üyesi Abdulkadir Güngören’in geçmişte HSYK’yı kontrol eden Fetullahçı Terör Örgütü’nce özel olarak hedef alındığı, Güngören’in Başmüfettişlikten alınıp Kartal Adliyesi’ne düz savcı olarak atandığı biliniyor… Cumhuriyet’in bu haberinde de Güngören’in hedef alınması adeta geçmişteki FETÖ’yü akıllara getirmişti.

O HABER İÇİN TIKLAYIN

Ayrıca, Cumhuriyet Gazetesi’nin yargıyı itibarsızlaştırmaya yönelik haberiyle tanınan muhabiri Alican Uludağ hakkında ‘Türk Milletini, Cumhuriyeti ve Türkiye Büyük Millet Meclisini Alenen Aşağılama’ suçundan dava açıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Alican Uludağ ve Duygu Güvenç’in şüpheli olduğu bir iddianame düzenlendi. İddianamede, şüpheliler hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 26 Temmuz 2018’de Cumhuriyet Gazetesi’nin 1. ve 7. sayfasında yer alan ABD ayarlı Adalet’, ‘Rehine diplomasisi çökerken’ ve ‘Tutan da Bırakan da yargı mı devlet mi’ başlıklı haber içeriği ile ilgili ‘Devletin yargı organlarını alenen aşağılama suçundan re’sen soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

O HABER İÇİN TIKLAYIN