SON TV

Karanlık su avcıları sevindi!

Son.tv yazarı Prof. Dr. Sefa Saygılı’nın son yazısı: Kim sevindi, kim üzüldü?

İŞTE O YAZI…

Ülkemiz büyük bir sıkıntı ve çıkmaz içine sürükleniyor. Ağacı içten kemiren kurtlar faaliyetlerine dış destekli olarak devam ediyorlar.

Son günlerde ülkemizin; dövizin yükselmesi, borsanın düşmesi ve faizlerin artışı gibi sonuçlarla 120 milyar lira zarara uğratıldığı açıklandı. Bu hengameden acaba kimler sevindi kimler üzüldü?

• Halk Bankası’nın Genel Müdürü’nün içeri alınması ve işlemlerinin engellenmesi sebebiyle burada yatan Irak petrol paraları İsrail ve ABD bankalarına kaydı. Dolayısıyla bu ülkeler sevindi ülkemiz insanı kaybettiği dövizle zarara uğratıldı, üzüldü.

• Eskiden kolaylıkla para kazanan rantçılar ve spekülatörler tekrar parlak günlerine dönmelerinin heyecanıyla sevindiler.

• Açılım sekteye uğratılmak isteniyor. Tekrar şehitlerin aile ocaklarına yıldırım gibi düşmesi, ana babaların keder ve acı içerisine sokması bekleniyor. Böylelikle ülkemiz insanı üzülüyor, ülke düşmanları sevinç içinde.

• Pijamayla başbakan karşına çıkan medya patronları iktidar zayıflayınca tekrar koalisyon hükümeti hayaline ve onları avuç içine alma düşüncesine kapıldılar. Yani sevindiler.

• Döviz spekülasyonu yapanlar, bu şekilde kolaylıkla para kazanarak milletin iliğini emenler sevindiler.

• Başörtüsü serbestliği ile rahat bir nefes alan kızlarımız üzüntü içinde.

• Zalim eli kanlı diktatör Esed’in zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimiz kendilerine kucak açan Türkiye’ye şükran içerisindeler. Tabi ki tüm Suriye halkı üzüldü.

• Ülkenin dört bir yanını saran mafya bozuntuları ve kabadayılar tamamen yok edilmişken tekrar hükümetin zayıflamasıyla onlara gün doğacağından sevinç içindeler.

• İstanbul’a üçüncü köprü, üçüncü dev havaalanı, hızlı tren ve diğer büyük projelerin sekteye uğraması ihtimali tüm milletimizi üzdü. Fransa’yı, Almanya’yı sevindirdi.

Daha saymakla bitmeyen sebepten dolayı son kriz ülkemizi, milletimizi vurdu, ağır zarara uğrattı.

Kısacası karanlık su avcıları, rantçılar ve milletin iliğini emenler sevindi. Ülkemiz insanı üzüldü.

YAZARIN SON YAZILARI
Yaşlılıkta cinsellik - 17 Şubat 2017
Anne ile sohbet - 10 Mayıs 2016
Yürüyüş - 2 Ocak 2016
İyilik terapisi - 6 Ekim 2015